ویژگی های استفاده مثبت و منفی از مایع ظرفشویی

ویژگی های استفاده مثبت و منفی از مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی همراه همیشگی سینک ظرفشویی است، اما قدرت پاک کنندگی آن در همه قسمت های خانه کمک کننده خواهد بود.

مایع ظرفشویی ماده ای مولد کف می باشد که برای حذف چربی ها و مواد غذایی از سطح ظروف تولید می شود. بهترین و ایده آل ترین حالت استفاده از مایع ظرفشویی در آب معمولی و کمی ولرم است. در این حالت مایع ظرفشویی با این درجه حرارت بیشترین کف کنندگی خود را ابراز می کند و کف کنندگی خوبی اتفاق می افتد،بیشترین راندمان یک مایع ظرفشویی در این حالت رخ می دهد.

بعضی از مایعات ظرفشویی می توانند به ظروف نقره، بعضی از ظروف شیشه ای و یا هر ظرفی که با ورق طلا ساخته شده است آسیب برسانند بهتر است برای شستشوی ظروف حساس از ماشین ظرفشویی ستفاده نشود و چنین ظروفی با دقت هرچه تمام و با دست شستشو شوند.

صرف نظر از نام تجاری، ویژگی های خاصی زیر در یک مایع ظرفشویی مهم است:

عملکرد تمیزکاری، عدم آسیب به دست، ایمنی برای ظروف و دیگر موارد شستشو، عطر خوشبو کننده، ظاهر بسته بندی و حلالیت مناسب در فرمول بندی محصول. برای برآوردن این معیارها، تولیدکنندگان به طور کلی از مواد اولیه خاص استفاده می کنند

عملکرد مایع ظرفشویی دستی در ماشین ظرفشویی

مایع ظرفشویی دستی مناسب برای ماشین ظرفشویی نیست. 

ویژگی های کف کنندگی بالای این محصولات باعث می گردد که عملکرد مناسبی در ماشین های ظرفشویی نداشته باشد. نه تنها با اسپری شدید کف در ماشین ظرفشویی مواجه می شوید بلکه این کار می تواند یک ریخت و پاش وحشتناک به راه بیندازد و حتی منجر به آسیب به ماشین ظرفشویی شود.

هرگز براي شستشوي اين چيزها از مايع ظرفشويي استفاده نكنيد

سبزيجات:  شست و شوی سبزیجات با مایع ظرفشویی بدترین کار ممکن است. این يك کار غلط است که در جامعه رایج شده، چرا که استفاده از این مواد برای شست و شوی سبزیجات بی فایده است. براي شستشوی سبزيجات باید از مواد ضدعفونی کننده و یا پرکلرین، استفاده كرد تا سلامت آن‌ها تامین شود.

خودرو:اگر ترجیح می‌دهید با یک شوینده و یک سطل آب یا شلنگ ماشین خود را بشویید حتماً از یک شوینده‌ی مناسب استفاده کنید. مایع ظرف‌شویی می‌تواند برای سطح ماشین خیلی خشن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *