نحوه تمیز کردن سینک و سایر وسایل آشپزخانه استیل

نحوه تمیز کردن سینک و سایر وسایل آشپزخانه استیل

سینک های استیل ضدزنگ، صفحه گاز و وسایل آشپزی از مواد با دوام ساخته می شوند اما آنها نیاز به تمیزکردن و براق نگه داشتن دارند! این نکات را برای تمیز نگه داشتن سطوح استیل دنبال کنید.

وقتی به آشپزخانه وارد می شوید توقع دیدن سطوح استیل را دارید که برق می زنند. چرا؟ خب زیرا همانطور که از نام آن مشخص است باید با دوام، مقاوم در برابر زنگ زدی و بدون لک باشند. فولاد ضد زنگ یا استیل انتقال دهنده حرارتی خوبی هستند و به همین خاطر است که در ساخت اجاق های آشپزخانه، ماهی تابه ها و وسایل آشپزی بکار می رود. استنلس استیل هم کثیف می شوند و جرم و دوده می تواند مقاومت آن تحت تاثیر قرار بدهد. هیچ ایده ای برای تمیز کردن یک یخچال استیل ندارید؟ خب، ما در اینجا راهنمایی برای نحوه تمیز کردن و برق انداختن سطوحی از این جنس را ارائه می دهیم. برای استفاده از مواد تمیز کننده همیشه دستکش پلاستیکی و پیشبند داشته باشید و دستورالعمل نوشته شده را مطالعه کنید. از استفاده مواد شیمیایی قوی مانند سفید کننده ها یا ساینده هایی مثل سیم ظرفشویی خودداری کنید، اینها می توانند باعث آسیب به استیل شوند. قبل از استفاده ماده را روی یک قسمت ناپیدا از سطح مورد نظر تست کنید.

نحوه تمیز کردن سینک استیل

لکه های سفید روی سینک های استیل ضد زنگ به عنوان لکه های آهکی شناخته می شوند و کلسیم باقی مانده از آب سخت هستند. این لکه ها به سرعت توسط یک محلول سرکه سفید و آب (یک پنچم سرکه و باقی آب) و یک پارچه نرم تمیز می شود. سپس سینک را با آب شویید تا درخشندگی خود را بدست آورد.

نحوه تمیز کردن رویه شعله اجاق خوراک پزی

 • سس های ریخته شده یا مواد غذایی سوخته به راحتی به صفحه اجاق می چسبند. بهترین راه حل این است که:
 • قبل از برداشتن رویه شعله اجاق و قرار دادن آن در محلول آب داغ و صابون اطمینان حاصل کنید که تمام اجزای اجاق گاز خاموش است.
 • گاز پاک کن محصولات من را به یک اسفنج بزنید و یا اسپری نمایید و آن را روی سطح استیل بمالید تا آن را از هرگونه گرد و خاکی پاک کنید، باید داشته باشید برای حفاظت از دست ها از دستکش پلاستیکی استفاده کنید.
 • همه سر شعله ها و سطح اجاق را با آب تمیز شستشو دهید.
 • برای برق افتادن فلز آن را با یک پارچه تمیز خشک کنید.

چطور یک هود با جنس استیل را تمیز کنید

تمیز کردن چربی های زننده جمع شده روی هود آشپزخانه می تواند کار سختی باشد. با پیشنهادی برای شما داریم:

 • صفحه اجاق خود را با قرار دادن روزنامه یا یک حوله کهنه روی آن از ریزش کثیفی های هود حفاظت کنید
 • از پاک کننده های مخصوص استیل شرکت من استفاده کنید (و یا محلولی بیکربنات از نوشابه، آب لیمو و آب درست کنید)، اطمینان حاصل کنید که قبل از استفاده گسترده آن را در یک نقطه ناپیدا از سطح مورد نظر امتحان کنید و سپس به آرامی آن را روی سطح هود خود بمالید. آن را برای چند دقیقه به حال خود بگذارید تا شروع به برداشتن چربی ها کند.
 • سپس با استفاده از اسفنج و آب تمیز سطح را از تمیزکننده ها پاک کنید.
 • در انتها با یک پارچه خشک تمیز آن را برق بیندازید.

چگونه لوازم خانگی استیل را تمیز کنیم

این روزها، بسیاری از لوازم خانگی با ظاهری جذاب و از استیل ساخته می شوند، اما چطور آنها را درخشان و در بهترین شرایط نگه داریم؟ شاید شما متعجب باشید که چطور می توان به طور مثال در استیل یخچال را تمیز کرد، یا جلوی ماشین ظرفشویی را برق انداخت. فقط:

 • اطمینان حاصل کنید که دستگاه خاموش است و به اندازه کافی خنک شده است. سپس دستگاه را با یک پارچه میکروفایبر و مایع تمیز کننده محلول در آب گرم پاک کنید.
 • سطح را در جهت رگه های فلز پاک کنید.
 • برای برق انداختن از یک پارچه خشک استفاده کنید.
 • به صورت جایگزین، ممکن است بخواهید از محصولات مخصوص تمیز کردن سطوح استیل استفاده کنید. البته، هنگام استفاده از این محصولات، همیشه باید از دستور العمل تولید کنندگان پیروی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *