می توانیم از مایع ظرف شویی در ماشین ظرف شویی استفاده کنیم؟

می توانیم از مایع ظرف شویی در ماشین ظرف شویی استفاده کنیم؟

امروزه وجود یک ماشین ظرف شویی و استفاده از آن در جوامع امری عادی تلقی شده و اکثر افراد دارای این وسیله محبوب هستند. چرا که شست و شوی ظروف را برایشان راحت تر می نماید. حال سوالی که برای اکثر افراد پیش می آید این است که آیا از مایع ظرف شویی دستی می توانیم در ماشین های ظرف شویی استفاده کنیم؟

پاسخ به این سوال کاملا منفی است. در ادامه مطلب به علت منفی بودن پاسخ این سوال می پردازیم.

ساختار شیمیایی و عملکرد مایع ظرف شویی

توجه داشته باشید که مایع ظرفشویی از نظر ساختار شیمیایی کاملا با ماده شوینده ی ماشین ظرف شویی متفاوت می باشد. مایع دستی دارای کف کنندگی بالایی می باشد در صورتی که مواد شوینده ماشین ظرف شویی به گونه ای ساخته شده است که در دمای بالا کار عمل کرده و کف نکند.

پس به این نتیجه رسیدیم که به دلیل کف کنندگی بالای مایع ظرفشویی، استفاده از آن در داخل ماشین ظرف شویی عمل مناسبی نمی باشد.  

حال این کف کردن زیاد که زیان هایی می تواند داشته باشد؟

مهمترین مشکل این موضوع ماندن کف و مواد شیمیایی بر روی ظروف شما می باشد. در این صورت شاید نیاز باشد چندین بار دستگاه را بصورت معمول و جهت شست و شو با آب خالی راه اندازی کنید تا شاید مشکل برطرف شود و مواد شیمیایی از روی ظروف  شما پاک شود.

مشکل دوم، ممکن است این مقدار از کف بسیار زیاد که درون ماشین باقی مانده است به مرور زمان روی دستگاه ماشین ظرف شویی شما تاثیر منفی گذاشته و باعث خراب شدن آن گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *